Boris Johnson 45 minuta fjalim: Do ofrojmë rroga të larta dhe taksa të ulëta

Evropë

Boris Johnson 45 minuta fjalim: Do ofrojmë rroga të larta dhe taksa të ulëta

Më: 7 tetor 2021 Në ora: 06:53
Boris Johnson

Kryeministri britanik Boris Johnson ka deklaruar se do të vazhdojë punën për rritjen e nivelit të jetesës në Mbretërinë e Bashkuar.

Gjatë një fjalimi të mbushur me batuta, ai u shpreh se qeveria e tij do të arrijë një ekonomi me rroga të lartë dhe taksa të ulëta si dhe u zotua të përmirësojë kushtet për kujdesin social.

Fjalimi që zgjati rreth 45 minuta ishte i pari në një sallë të madhe që prej fillimit të pandemisë.

Johnson u shpreh se fitorja dërrmuese në zgjedhjet e përgjithshme të vitit 2019 e ka ngarkuar qeverinë e tij me përgjegjësi të madhe për të ofruar ndryshimin e kërkuar nga qytetarët. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat