Kroacia regjistroi 75 viktima të reja, 60 prej tyre nuk ishin vaksinuar kundër coronavirusit

Evropë

Kroacia regjistroi 75 viktima të reja, 60 prej tyre nuk ishin vaksinuar kundër coronavirusit

Më: 26 nëntor 2021 Në ora: 15:39
Foto ilustrim

Tashmë janë publikuar të dhënat më të reja për coronavirusin në Kroaci.

Gjithashtu është bërë e ditur se 75 persona kanë vdekur, ku 60 prej tyre nuk ishin të vaksinuar.

Kujtojmë se gjatë ditës së djeshme u regjistruan 64 vdekje, si dhe 6246 raste të reja. Në spital janë 2529 pacientë, nga të cilët 316 janë me aparate respiratore.

Ndryshe, Kroacia deri më tani ka regjistruar rreth 600 raste me virus gjersa kanë vdekur 10644 njerëz. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat