Varianti i ri i COVID-19/ Zvicra ua ndalon hyrjen britanikëve

Evropë

Varianti i ri i COVID-19/ Zvicra ua ndalon hyrjen britanikëve

Më: 28 nëntor 2021 Në ora: 13:31
Kjo vie pas konfirmimit se dy raste të variantit Omicron janë raportuar në Mbretërinë e Bashkuar

Zvicra ka ndaluar të gjithë britanikët të hyjnë në vend në një përpjekje për të kontrolluar variantin e ri të ri të koronavirusit.

Kjo vie pas konfirmimit se dy raste të variantit Omicron janë raportuar në Mbretërinë e Bashkuar.

Tani Zvicra ka thënë se vetëm shtetasit zviceranë dhe banorët e përhershëm mund të hyjnë, raporton The Sun.

Udhëtarët zviceranë nga Britania, Republika Çeke, Holanda, Egjipti dhe Malavi do të duhet gjithashtu të paraqesin një test negativ dhe të karantinohen për dhjetë ditë.

OBSH raportoi fillimisht llojin e ri në fillim të kësaj jave pasi një rast u raportua në Afrikën e Jugut në fillim të këtij muaji, i cili thuhet se ka një numër të lartë mutacionesh në proteinën e virusit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat