Çmenduria e dimrit në Rusi, shikoni si zhyten njerëzit nën akull ndërsa temperatura shënon -60 °

Evropë

Çmenduria e dimrit në Rusi, shikoni si zhyten njerëzit nën akull ndërsa temperatura shënon -60 °

Më: 13 dhjetor 2021 Në ora: 00:35
Njerëzit duke u zhytur nën akull ndërsa temperatura shënon -60 °

Njerëz të zhveshur në Rusi janë larë në liqenin e akullt me temperaturat që shënojnë -60 gradë.

"Duke u larë në ujërat e akullta të Oymyakon, vendi më i ftohtë i banuar në botë," thuhet krahas videove të postuara në rrjete sociale.

Ata hidhen njëri pas tjetrit në ujin e akullt dhe qëndrojnë për disa sekonda para se të dalin jashtë.

Dhe kjo bëhet çdo vit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat