Tragjedi në brigjet greke, mbytet anija me 80 emigrantë në bord, të paktën 6 viktima

Evropë

Tragjedi në brigjet greke, mbytet anija me 80 emigrantë në bord, të paktën 6 viktima

Më: 25 dhjetor 2021 Në ora: 00:00
Foto ilustrim

Gjashtë të vdekur dhe 57 të shpëtuar është raportimi i deritanishëm për mbytjen e një anije në Greqi.

Kjo anije u mbyt të premten pasdite pranë Paros ndërsa në të raportohet se ishin 80 emigrantë.

Autoritetet greke kanë reaguar menjëhër pas njoftimit duke çuar në vendin e ngjarjes katër anije të Marinës, një helikopter, një avion C130 dhe 9 anije barka shpëtimi.

Në vendngjarje, siç njofton Ministria e Transportit, ka mbërritur Njësia e Misioneve Nëndetëse të Rojës Bregdetare, e cila do të hetojë mjetin e përmbytur.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat