Italia regjistroi 188,797 të infektuar dhe 385 humbje jete në 24 orë

Evropë

Italia regjistroi 188,797 të infektuar dhe 385 humbje jete në 24 orë

Më: 20 janar 2022 Në ora: 20:09
Ilustrim

Italia ka regjistruar 188,797 raste pozitive me koronavirus nga 1,110,266 teste të kryera në 24 orët e fundit.

Një ditë më parë, në vend u regjistruan 192,320 të infektuar nga 1,181,889 teste të kryera.

Autoritetet e shëndetit në vend bënë të ditur po ashtu se brenda ditës u regjistruan edhe 385 raste fatale.

Ndërsa, që nga fillimi i pandemisë numri total i viktimave shkon në 142,590.

Sa i përket situatës në spitale, në njësitë e kujdesit intensiv janë duke marrë shërbim spitalor 1,698 pacientë kurse 143,029 janë të shëruar.

Shkalla e pozitivitetit është 17%.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat