Numri i të infektuarve në Itali thuajse 10 milionë, në 24 orë u regjistruan 227 humbje jete

Evropë

Numri i të infektuarve në Itali thuajse 10 milionë, në 24 orë u regjistruan 227 humbje jete

Më: 23 janar 2022 Në ora: 21:01
Foto ilustrim

Në 24 orët e fundit në Itali janë regjistruar 138,860 raste të reja me koronavirus nga 933,384 teste të kryera.

Autoritetet e shëndetit në vend bënë të ditur se brenda ditës, si pasojë e Covid-19, humbën jetën edhe 227 qytetarë. Kurse, totali që nga fillimi i pandemisë shkon në 143,523.

Në njësitë e kujdesit intensiv janë duke marrë kujdes shëndetësor 1,685 pacientë, kurse të shëruarit janë 131,303.

Numri i të infektuarve në vend është duke shkuar 10 milionë. Më konkretisht, që nga fillimi i pandemisë vendi fqinj numëron 9,923,678 të infektuar.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat