Papa Françesku u thotë prindërve që të mbështesin fëmijët e tyre nëse janë homoseksualë

Evropë

Papa Françesku u thotë prindërve që të mbështesin fëmijët e tyre nëse janë homoseksualë

Më: 27 janar 2022 Në ora: 07:30
Papa Françesku

Papa Françesku u ka thënë prindërve që t’i mbështesin fëmijët e tyre nëse janë homoseksualë.

85 vjeçari u bërë thirrje familjeve që të mos i dënojnë kurrë fëmijët për çfarëdo arsye, përfshirë edhe orientimin e tyre seksuale.

Gjatë audiencës javore në Vatikan, Françesku zbuloi se vuan nga problemet me një ligament në gjurin e tij të djathtë që pengon lëvizjen e tij.

Papa u lut gjithashtu për paqen në Ukrainë, duke bërë thirrje që dialogu të mbizotërojë mbi interesat partiake në mënyrë që të zgjidhet ngecja e Perëndimit me Rusinë, shkruan DailyMail.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat