Tragjike! Qëllon me çekiç në kokë kolegun, vdes në spital 38-vjeçari

Evropë

Tragjike! Qëllon me çekiç në kokë kolegun, vdes në spital 38-vjeçari

Më: 27 janar 2022 Në ora: 23:21
Foto ilustrim

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në qytetin Adana të Turqisë.

Një saldator u godit në kokë me çekiç nga kolegu i tij dhe ndërroi jetë në spitalin ku po trajtohej.

Saldatori Mahmut Eser, 38 vjeç, i cili u plagos pasi kolegu i tij E.K, 22 vjeç e goditi me çekiç në kokë në fabrikën e rimorkiove të kamionëve në Zonën e Organizuar Industriale Hacı Sabancı më 21 janar, humbi luftën për jetën në Adana City Training, në Spitalin Kërkimor, ku po merrte mjekim.

Trupi i Eserit është dërguar në Institutin e Mjekësisë Ligjore në Adana për autopësi.

E.K e goditi me çekiç në kokë Eserin pasi pretendoi që ai e kishte sharrë gjëtë një diskutimi në fabrikë.

E.K u arrestua dje.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat