Zhvillime të papritura/ Pas Rusisë, ky shtet pritet ta sulmojë Ukrainën sonte në orën 21:00

Evropë

Zhvillime të papritura/ Pas Rusisë, ky shtet pritet ta sulmojë Ukrainën sonte në orën 21:00

Më: 11 mars 2022 Në ora: 17:58
Foto ilustrim

Sipas zyrtarëve të ushtrisë dhe qeverisë ukrainase, Bjellorusia po përgatitet të nisë një sulm kundër Ukrainës sot në orën 21:00, shkruan Ukrainska Pravda.

Deklarata: “Sipas të dhënave paraprake, trupat bjelloruse mund të mobilizohen në pushtim në orën 21:00 të datës 11 mars.”

Detaje : Sipas inteligjencës ukrainase, presidenti i vetëshpallur i Bjellorusisë Aleksandër Lukashenko dhe presidenti rus Vladimir Putin bënë secili një telefonatë ndërsa Lukashenko ishte në Moskë.

Bjellorusia ka shërbyer si një stacion për trupat, raketat dhe avionët rusë gjatë gjithë luftës.

Megjithatë, forcat bjelloruse nuk kanë pasur ndonjë përfshirje të drejtpërdrejtë deri më tani.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat