Pushimet përfundojnë në tragjedi/ Gruaja dhe i biri filmojnë të tmerruar të riun që hidhet nga shkëmbi por…

Evropë

Pushimet përfundojnë në tragjedi/ Gruaja dhe i biri filmojnë të tmerruar të riun që hidhet nga shkëmbi por…

Më: 13 maj 2022 Në ora: 22:14
Momenti kur i riu hidhet nga shkëmbi

Një grua e tmerruar dhe djali i saj filmuan momentin e vdekjes së burrit të saj kur ai u hodh nga një shkëmb.

Pamjet tronditëse – të filmuara nga një varkë – tregojnë pushuesin 31-vjeçar duke kërcyer nga skaji rreth 100 metra i lartë në det në Majorka.

Por në vend që të binte në det, i riu guximtar u përplas me një cep të shkëmbit.

Pamjet fillojnë me turistin holandez që qëndron në shkëmb në një ishull në ishujt Malgrats rreth orës 13:45 më 12 maj.

Ndërsa kërcen në ajër, u pa qartë se ai nuk mori vrull të mjaftueshëm për të kaluar shkëmbinjtë poshtë tij.

Teksa përplaset me ta me shpejtësi të madhe, dëgjohet gruaja e tij duke bërtitur: “O Zot”.

Partnerja dhe djali i viktimës thuhet se kanë marrë ndihmë psikologjike, ndërsa autoritetet lokale kërkuan trupin e turistit me një varkë shpëtimi, helikopter dhe ekip zhytjeje.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat