Aksident i tmerrshëm në Rusi, vetura godet tetë fëmijë në vijat e bardha

Evropë

Aksident i tmerrshëm në Rusi, vetura godet tetë fëmijë në vijat e bardha

Më: 17 maj 2022 Në ora: 14:50
Foto nga aksidenti

Katër fëmijë janë lënduar rëndë pasi një veturë i përplasi ata në vijat e bardha.

Rasti ka ndodhur në qytetin Vyksa në Perëndim të Rusisë.

Një i ri me veturë e tij nuk ishte ndalur në semaforin e kuq, duke i goditur tetë fëmijë, ku katër nga ta u lënduan rëndë.

Sipas raportimeve fëmijet janë moshës nga tetë deri në 16 vjeç.

Kamerat e sigurisë së qytetit në fjalë e filmuan momentin kritik.

Kujdes pamjet janë të rënda!

 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat