Zbardhet skema tronditëse/ Udhëtimi i fundit i Elenës, dalin pamjet kur nëna e çon 5-vjeçaren drejt vendit të krimit

Evropë

Zbardhet skema tronditëse/ Udhëtimi i fundit i Elenës, dalin pamjet kur nëna e çon 5-vjeçaren drejt vendit të krimit

Më: 25 qershor 2022 Në ora: 09:05
Pamje nga vendi i ngjarjes

Një orë e nëntë minuta. Kaq do i mjaftonte Martina Patti për të vrarë vajzën e saj 5-vjeçare Elena Del Pozzo më 13 qershor në Catania. “Quarto Grado” në episodin e së premtes shfaqi pamjet e regjistruara nga një kamera vëzhgimi në të cilat shihet gruaja duke sjellë fëmijën në shtëpi, për të dalë sërish me të pas 24 minutash.

Në pamjet e transmetuara nga Rete 4, teksa nëna po shkonte për në shtëpi, shohim vogëlushen e ulur në sediljen e përparme. Ndërkohë, kur ato dolën sërish, ku nëna e saj me sa duket po e çonte në fushën ku u gjet kufoma, Elena ishte ulur në sediljen e pasme.

Kamera e vëzhgimit regjistron herën e tretë teksa kalon makina e Martina Patti: pikërisht një orë e nëntë minuta më vonë. Këtë herë gruaja është e vetme, pa fëmijën dhe është nisur sërish për në shtëpi.

Duart e saj ishin vendosur fort në timon dhe nuk duket se kishte asnjë shenjë nervozizmi nga ana e Martinës.

Pamjet KËTU

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat