Sulmohet nga qeni vogëlushja 2-vjeçare, përfundon në spital në gjendje të rëndë! E dëmtoi në gjoks dhe bark

Evropë

Sulmohet nga qeni vogëlushja 2-vjeçare, përfundon në spital në gjendje të rëndë! E dëmtoi në gjoks dhe bark

Më: 5 korrik 2022 Në ora: 14:32
Foto ilustrim

Një vajzë 2 vjeç e gjysmë është shtruar në spitalin e Santobno në Napoli pasi u sulmua nga një qen Rottweiler.

Sipas raportimeve nga mediat vendase, qeni është në pronësi të një të afërmi.

Vajza e vogël, e cila pësoi dëmtime në bark dhe në gjoks u  transportua në spitalin Maresca në Torre del Greco.

Në momentin që mbërriti në spital vogëlushja kishte pësuar arrest kardiak por ndërhyrja e menjëhershme e mjekëve e riktheu në jetë.

Tg Com shkruan se vajza u stabilizua dhe u transferua në Napoli ku ndodhet ende në gjendje të rëndë për jetën.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat