Hajdutët i kërkojnë ndihmë policisë/ Gërmojnë tunel për të vjedhur bankën në Itali, rrëzohet toka dhe njëri mbetet i bllokuar

Evropë

Hajdutët i kërkojnë ndihmë policisë/ Gërmojnë tunel për të vjedhur bankën në Itali, rrëzohet toka dhe njëri mbetet i bllokuar

Më: 11 gusht 2022 Në ora: 21:37
Foto ilustrim

Katër hajdutë kërkuan ndihmën e policisë, sepse tuneli që po gërmonin për të vjedhur një bankë u rrëzua dhe njëri prej tyre mbeti i bllokuar nën rrënoja.

Ngjarja ndodhi në rrugën Lorenzini në romë në Itali.

30 vjeçari me precedent të mëparshme penalë tashmë rrezikon jetën. Zjarrfikëset gërmuan për 9 orë rresht deri sa nxorën në sipërfaqe 30 vjeçarin. autoritetet hapen një gropë në mes të rrugës për të arritur sa më shpejt tek vendi ku ndodhej i riu. ndërsa ai u mbajt për një kohë të gjatë me oksigjen. 30 vjeçari thërriste nga galeria dhe kërkonte ndihmë që ta shpëtonin.

Pasi u nxor nga nëntoka i riu u dërgua me urgjencë në spital ku po trajtohet pasi ka dëmtuar disa organe të brendshme. ndërsa tre hajdutët e tjerë tentuan të largoheshin sapo në zonë erdhi policia, që ata vetë kishin telefonuar për të ndihmuar shokun e tyre, tentative e tyre  dështoi dhe ata u arrestuan pas pak minutash.

Gërmimet kishin nisur nga një dyqan në zonë dhe të zotët e dyqanit nuk kanë dhënë ende shpjegime se përse në pronën e tyre po hapej një tunel që shkonte në drejtim të një banke edhe pse disa dhjetëra metra larg. policia po heton për të zbardhur të gjithë dinamikën e ngjarjes por dhe për të nxjerrë përgjegjësitë e personave të përfshirë në këtë ngjarje.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat