E trishtë në Greqi/ Prindërit mbyllin të miturën në makinë, ajo ndërron jetë nga nxehtësia

Evropë

E trishtë në Greqi/ Prindërit mbyllin të miturën në makinë, ajo ndërron jetë nga nxehtësia

Më: 13 gusht 2022 Në ora: 15:38
Foto nga vendi i ngjarjes

 Përsëritet tragjedia me fëmijë të vdekur nga nxehtësia në makinë në Greqi.

Këtë radhë ka qenë një vajzë 8-vjeçare që ka ndërruar jetë brenda makinës së parkuar në diell.

Mediat helene shkruajnë se ngjarja ka ndodhur në Chalandri, ndërsa vogëlushja u gjet pa ndjenja nga një person i komunitetit rom.

Më pas ajo u transferua në spitalin Gennimatas, ku u konstatua e vdekur. Punonjësit e Policisë së Sigurisë Chalandrio, të cilët po hetojnë rastin, arrestuan babanë dhe nënën e vajzës, 29 dhe 27 vjeç, nën akuzën e “pakujdesisë” ndaj të miturës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat