Fillon ta kritikojë Vuçiqin për vdekjen e vajzës – televizioni serb ia ndalon fjalën nënës së viktimës

Evropë

Fillon ta kritikojë Vuçiqin për vdekjen e vajzës – televizioni serb ia ndalon fjalën nënës së viktimës

Më: 16 gusht 2022 Në ora: 18:21
Aleksander Vuçiq

Se askush nuk guxon ta kritikojë presidentin serb, Aleksandar Vuçiq tregon edhe shembulli i një nëne që u mundua t’i thotë dy-tre fjalë për të parin e shtetit të Serbisë, por që menjëherë iu ndërpre fjala.

Natasa Gjukiq, nëna e YouTuber-it të ndjerë Kristina Kika Gjukiq, ishte mysafire e programit të mëngjesit në Pink TV me moderatoren Jovana Jeremiq. Gjithçka ishte në rregull derisa Natasha Gjukiq përmendi presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq.

Në një moment të programit, Natasha Gjukiq filloi të kritikonte Prokurorinë, por edhe Presidentin e Serbisë dhe menjëherë përfundoi shou.

Siç thotë ajo në një intervistë ekskluzive për nova.rs është e inatosur me Partinë Progresive Serbe, edhe pse ka qenë anëtare e saj.

“Kështu që kur është fjala për Kikën, unë nuk do të ndërhyja në politikë, por doja të thoja, dhe ishte e qartë se ata nuk donin të më dëgjonin, se unë kam qenë anëtar i tyre nga viti 2008, nga muaji prill, para SNS-i u krijua atëherë. Nuk ka asnjë stendë apo hapje ku ishte Vuçiq nëse nuk do të isha atje. Kam qenë edhe në komisione zgjedhore. Çfarë ndodhi? Kur më ndodhi kjo, askush nga partia, kanë kaluar tetë muaj, nuk e kanë parë të nevojshme as të më shprehin ngushëllime, aq më pak të më pyesë nëse kam nevojë për ndonjë gjë”, thotë ajo.

“Unë nuk kam pasur asnjë prapavijë politike, thjesht jam e inatosur dhe e indinjuar”, thotë ajo.

Nëna e Youtubers pretendon se vajza e njohur me emrin, Andrijana kishte lidhje me vdekjen e vajzës së saj dhe kishte theksuar se do të rihapë çështjen për të nxjerrë të vërtetën e rastit gjersa presidenti serb e kishte marrë në mbrojtje të lartcekurën. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat