Kryeministrja finlandeze në një festë të “çmendur”, qytetarët e ‘bombardojnë’ me kritika

Evropë

Kryeministrja finlandeze në një festë të “çmendur”, qytetarët e ‘bombardojnë’ me kritika

Më: 18 gusht 2022 Në ora: 08:25
Kryeministrja e Finlandës Sanna Marin

Kryeministrja e Finlandës Sanna Marin është vënë në epiqendër të kritikave.

Kjo pasi në rrjetet sociale qarkullon një video, ku udhëheqësja e vendit paraqitet tepër alegro në një festë, teksa në sfond dëgjohen biseda për lëndë narkotike, kokainë.

Me sa duket kryeministrja finlandeze ka qenë duke festuar me miqtë e saj, duke konsumuar pije alkoolike, kërcyer dhe kënduar.

Nga video ajo duket se po shijon momentin me shokët dhe shoqet, por kjo nuk i ka pëlqyer aspak finlandezëve, të cilët e kanë “bombarduar” kryeministren me komente negative në rrjetet sociale.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat