Mijëra njerëz rreshtohen në rrugë derisa makinat e varrimit drejtohen për në Windsor

Evropë

Mijëra njerëz rreshtohen në rrugë derisa makinat e varrimit drejtohen për në Windsor

Nga: M.H. Më: 19 shtator 2022 Në ora: 15:34
Foto nga vendi i ngjarjes

Anëtarët e publikut janë mbledhur me mijëra përgjatë rrugës që po kalon procesioni funeral i Mbretëreshës për në Windsor, shkruan BBC, përcjell “Bota sot”.

Turmat shikuan teksa varka shtetërore kalonte nëpër Londër, me disa njerëz që hidhnin lule në drejtim të kolonës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat