Tha se është “presidenti më budalla në botë”, nisin talljet në Serbi me deklaratën e Vuçiqit

Evropë

Tha se është “presidenti më budalla në botë”, nisin talljet në Serbi me deklaratën e Vuçiqit

Më: 30 nëntor 2022 Në ora: 09:11
Aleksandar Vuçiq

Savo Manojloviq, drejtori i fushatës Nisu-ndrysho, ka komentuar paraqitjen e presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq në Pink.

Manojloviq postoi një video në Twitterin e tij me muzikë në sfond, në të cilën Vuçiq u flet “protestuesve kundër minierave të litiumit dhe kompanisë Rio Tinto që mori para për të”.

Ai ka shkruar: “Presidenti dhe Goca Uzelac (drejtuesja e emisionit)”. Dhe guri do të qante. Nga qielli që bie shi, por Goca është një profesioniste e vërtetë, që nuk derdh lot. Sa dhimbje ka, a do ta kalojë”, ka ironizuar ai.

Vuçiq, ndër të tjera, në fjalën e tij deklaroi se edhe sot i vjen keq që mori vendimin të heqë dorë nga minierat e litiumit në Serbi dhe se “doli të ishte presidenti më budalla në botë”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat