Greqia ofron ndihmë për Turqinë pas tërmetit shkatërrues

Evropë

Greqia ofron ndihmë për Turqinë pas tërmetit shkatërrues

Më: 6 shkurt 2023 Në ora: 18:35
Kyriakos Mitsotakis

Kryeministri grek Kyriakos Mitsotakis ka thënë se është shprehur i gatshëm të ofrojë ndihmë për Turqinë në një bisedë që pati sot me presidentin turk Rexhep Tajip Erdogan.

Mitsotakis tha se do të sigurojë “të gjithë ndihmën e mëtejshme të nevojshme” pas tërmeteve shkatërruese.

“Sapo fola me presidentin Erdogan.

Në emër të popullit grek, shpreha ngushëllimet e mia më të thella për humbjen shkatërruese të jetëve dhe ripërsërita gatishmërinë tonë për të ofruar të gjithë ndihmën e mëtejshme të nevojshme”, tha kryeministri grek në një postim në Twitter.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat