Nuk ka qetësi në Turqi, tjetër tërmet i fuqishëm - ja sa ishte magnituda

Evropë

Nuk ka qetësi në Turqi, tjetër tërmet i fuqishëm - ja sa ishte magnituda

Më: 7 shkurt 2023 Në ora: 10:24
Tërmeti i fundit është shënuar me rreth blu në kufirin e provincave Malatya dhe Adiyaman.

Një tërmet i ri i fuqishëm ka goditur Turqinë Lindore. Sipas Qendrës Sizmologjike Evropiane-Mesdhetare, magnituata ka qenë 5.7 rihter.

Shërbimi Gjeologjik i Shteteve të Bashkuara raportoi më herët se një tjetër tërmet kishte rënë me magnitudë 5.4 të shkallës Rihter.

Tërmeti i fundit është shënuar me rreth blu në kufirin e provincave Malatya dhe Adiyaman.

Ndërsa rrathët portokalli përfaqësojnë pasgoditje dhe tërmete të tjera.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat