Video drithëruese që të thyejnë zemrën/ Pamjet e një vajze nën rrënoja, në duar mban një fëmijë të vogël

Evropë

Video drithëruese që të thyejnë zemrën/ Pamjet e një vajze nën rrënoja, në duar mban një fëmijë të vogël

Më: 7 shkurt 2023 Në ora: 13:48
Një vajzë shihet nën rrënoja që qan dhe lutet për ndihmë

Pamje të dhimshme vijnë nga zonat e dëmtuara nga tërmeti shkatërrimtar që goditi mëngjesin e djeshëm Turqinë.

Ekipet e shpëtimit po vijojnë punën për të nxjerrë personat e bllokuar nga rrënojat.

Në një video të publikuar në rrjetet sociale shfaqet një vajzë nën rrënoja që qan dhe lutet për ndihmë, ndërsa në krah mban një bebe të vogël.

"AĞLAMAKTAN YORULDUM" ÇOK ÜZÜCÜ ÇOK...... !!!!#depremde #depremden #volkandemirel #AHBAP #sondakikadeprem pic.twitter.com/ld5PKhERMp

“Nuk po duroj dot më. Pse nuk po vijnë”, dëgjohet teksa shprehet vajza, ndërkohë që disa persona tentojnë ta ndihmojnë dhe e pyesin se si është foshnja.

“U lodh duke qarë. Nuk po qan më”, thotë vajza.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat