Atmosferë festive në selinë e partisë së Erdoganit

Evropë

Atmosferë festive në selinë e partisë së Erdoganit

Nga: A.M. Më: 28 maj 2023 Në ora: 19:23
Pamje nga selia e Partisë AK të Erdoganit në Stamboll.

Trafiku është bllokuar jashtë selisë së Partisë AK të Erdoganit në Stamboll.

Makinat po u binin borive dhe po ndezin dritat e tyre. Është e zhurmshme dhe kaotike, shkruan BCC, transmeton "Bota sot".

Njerëzit janë duke u varur jashtë automjeteve duke valëvitur flamujt turq dhe shitësit po thurin përmes bllokimeve të trafikut duke i ofruar Erdoganit pankarta dhe shirita të kuq me emrin e tij të printuar në pjesën e përparme.

Edhe pse numërimi i votave është larg nga përfundimi, këtu tashmë është një atmosferë festive, e mbushur me zhurmë dhe energji.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat