Tërmeti me magnitudë 4.8 ballë dridh Turqinë, ja ku ishte epiqendra

Evropë

Tërmeti me magnitudë 4.8 ballë dridh Turqinë, ja ku ishte epiqendra

Më: 1 dhjetor 2023 Në ora: 10:15
Foto ilustrim

Një tërmet me magnitudë 4.8 ballë të shkallës Rihter ka ndodhur mëngjesin e sotëm në lagjen Akçadag të Malatyas, njoftojnë mediat turke.

Sipas informacioneve të marra nga Agjencia për Menaxhimin e Fatkeqësive dhe Emergjencave (AFAD), tërmeti ka ndodhur në orën 03:18 të mëngjesit, me epiqendër në lagjen Akçadag.

Tërmeti, i regjistruar në një thellësi prej shtatë kilometrash nën tokë, ka shkaktuar shqetësim afatshkurtër, raporton Haberturk.

Nuk dihet nëse ka dëme.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat