E rëndë në Rusi, nxënësja qëllon për vdekje dy persona, më pas vret veten

Evropë

E rëndë në Rusi, nxënësja qëllon për vdekje dy persona, më pas vret veten

Më: 7 dhjetor 2023 Në ora: 09:20
Foto ilustrim

Një sulm ka ndodh në Rusi.

Një nxënëse 14-vjeçare qëlloi për vdekje shokët e klasës në një shkollë në qytetin rus të Bryansk dhe më pas vrau veten, tha policia lokale në një deklaratë.

Si pasojë e të shtënave kanë mbetur të plagosur 4 persona të tjerë.

Policia tha se po heton shkaqet e sulmit.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat