Edhe dy vdekje të tjera raportohen të kenë ndodhur në sulmet ruse në Mykolaiv

Evropë

Edhe dy vdekje të tjera raportohen të kenë ndodhur në sulmet ruse në Mykolaiv

Më: 11 prill 2024 Në ora: 12:54
Sulm me bomba ruse në qytetin e Mykolaiv; Foto: Arkiv;

Edhe dy persona të tjerë janë vrarë në një sulm me raketa ruse në qytetin jugor të Mykolaiv, duke e çuar numrin e përgjithshëm të vdekjeve në katër.

Pesë persona janë plagosur gjithashtu, thanë zyrtarët ukrainas.

“Armiku vazhdon sulmet balistike në jug të Ukrainës. Goditi në mënyrë tinëzare Mykolaiv në mes të ditës”, tha komanda ushtarake jugore në Telegram.

“Shtëpitë private, makinat dhe objektet industriale u dëmtuan”, shtoi ai.

Sulmi i mesditës pasoi sulmet e Rusisë gjatë natës, të cilat synonin gjithashtu rajonin e Mykolaiv, shkruan Skynews.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat