Momenti kur Meloni takon Macron bëhet viral në rrjet, nuk duhet humbur reagimin e kryeministres italiane

Evropë

Momenti kur Meloni takon Macron bëhet viral në rrjet, nuk duhet humbur reagimin e kryeministres italiane

Më: 14 qershor 2024 Në ora: 23:07
Georgia Meloni

Një video nga momenti kur kryeministrja italiane, Georgia Meloni dhe presidenti francez, Emmanuel Macron përshëndeten më njëri-tjetrin, është bërë virale në rrjetet sociale.

Teksa mikpriste liderët e samitit të G7, që po mbahet në Itali, ra në sy momenti kur Meloni shtrëngon duart me Macron.

Duket se kryeministrja ndryshon humorin dhe shfaqet më e zymtë.

Të hënën, dy liderët u përplasën për çështjen e abortit. Kryeministrja italiane tha se “nuk ka asnjë arsye për të shkuar në luftë për çështjet për të cilat është arritur një marrëveshje prej kohësh”.

“Më duket krejtësisht e gabuar, në kohë të vështira si këto, që disa të bëjnë fushatë duke përdorur një forum të vlefshëm si G7”, shtoi Meloni.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat