Vendosi bast për datën e zgjedhjeve në Britani, arrestohet oficeri i mbrojtjes së policisë së Rishi Sunak

Evropë

Vendosi bast për datën e zgjedhjeve në Britani, arrestohet oficeri i mbrojtjes së policisë së Rishi Sunak

Më: 19 qershor 2024 Në ora: 19:11
Rishi Sunak

Një oficer policie që punon si pjesë e ekipit të mbrojtjes së ngushtë të kryeministrit britanik Rishi Sunak është pezulluar dhe më vonë është arrestuar për baste të supozuara për kohën e zgjedhjeve të përgjithshme.

Policia Metropolitane u kontaktua nga Komisioni i Lojërave të Fatit të premten e kaluar, i cili informoi forcat se po hetonin bastet e supozuara të bëra nga një polic i komandës së saj të mbrojtjes së familjes mbretërore dhe specialistëve.

Çështja i është referuar edhe Zyrës së Pavarur për Sjellje të Policisë.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat