Shtrëngata të mëdha me breshër masiv kaplojnë Bosnje-Hercegovinën dhe Serbinë

Evropë

Shtrëngata të mëdha me breshër masiv kaplojnë Bosnje-Hercegovinën dhe Serbinë

Më: 22 qershor 2024 Në ora: 19:29
Foto ilustrim

Në raportin më të ri parashikues të Institutit Eksperimental për studimin e stuhive në tokën evropiane gjatë fundjavës stuhitë apo shtrëngatat më të fuqishme në Evropë parashihen pikërisht në Ballkan, gjegjësisht në territorin e Serbisë, Hungarisë, Rumanisë, lindja e Sllovakisë dhe juglindja e Polonisë.

Stuhi të forta me breshër të madh ka kapluar Bosnjë-Hercegovinën dhe Serbinë.

Meteo Ballkan ka publikuar disa foto nga breshëri masiv që po ndodh tani.

Detaje tjera nuk u japen.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat