Ferizaj: Marsh protestues kundër përdhunimit të të miturës në Drenas - Bota Sot
Ferizaj: Marsh protestues kundër përdhunimit të të miturës në Drenas

Ferizaj

Ferizaj: Marsh protestues kundër përdhunimit të të miturës në Drenas

Më: 10 shkurt 2019 Në ora: 21:08
Foto ilustrim

Organizuar nga gratë dhe aktiviste të tjera të shoqërisë civile nesër në Ferizaj mbahet protestë lidhur me rastin e fundit që ndodhi në Drenas.

Marshi protestues fillon në ora 11.30 nga ish-objekti i Gjykatës Komunale, për të vazhduar deri te Stacioni i Policisë dhe Gjykatës Themelore në Ferizaj.

Ndryshe, dy persona janë dënuar me nga një muaj paraburgim lidhur me akuzat për përdhunimin e një të miture 16-vjeçare në Drenas.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...