Digjet një shtyllë elektrike në Ferizaj, kjo është arsyeja

Ferizaj

Digjet një shtyllë elektrike në Ferizaj, kjo është arsyeja

Më: 1 mars 2021 Në ora: 09:33
Foto ilustrim

Policia e Kosovës ka njoftuar se në Ferizaj një shtyllë elektrike e tensionit të lartë është duke u djegur.

Me të marrë informatën njësitë policore, zjarrfikësit dhe KEDS kanë dalur në vendin e ngjarjes dhe kanë evituar zjarrin.

Dyshohet se deri te incidenti ka ardhur pasi që një person i dyshuar mashkull kosovar kishte ndezur një zjarr afër shtyllës elektrike.

Raportohet për dëme materiale të konsiderueshme të shkaktuara në kabllot të cilat ishin të vendosura në shtyllë elektrike.

Nuk raportohet për të arrestuar.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat