Përurohet nënkalimi në Ferizaj

Ferizaj

Përurohet nënkalimi në Ferizaj

Më: 8 korrik 2021 Në ora: 23:04
Ferizaj

Projekti infrastrukturor “Bashkimi i Qytetit” në Ferizaj është përuruar sot, përveç nënkalimit për automjete e këmbësorë ka brenda edhe parkingun nëntokësor me 200 vende

“Sot, u hap për qarkullim nënkalimi për automjete dhe këmbësorë, një vepër kapitale e infrastrukturës rrugore, projekt që i jep frymë trafikut në qendër e padyshim një art i projektimit dhe ndërtimit, punuar me standarte e përkushtim deri në detajin e fundit për qytetarët e Ferizajt”, thuhet në njoftim.

“Punët e kryera në nënkalimin që lidh dy pjesët e qytetit të ndara nga hekurudha tregojnë guximin politik, vizionin e kryetarit Agim Aliu për të ndërmarr projekte të tilla madhore që transformojnë qytetitn”, thuhet tutje aty.

Pamjet:

Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat