Zjarri kaplon edhe fshatin Softaj në Ferizaj

Ferizaj

Zjarri kaplon edhe fshatin Softaj në Ferizaj

Më: 4 gusht 2021 Në ora: 16:08
Foto nga vendi i ngjarjes

Zjarri fushor, ka kapluar një pjesë të fshatit Softaj, të komunës së Ferizajt.

Menjëherë zjarrëfiksat kanë arritur në vendngjarje, mirëpo siç shihet në foto, është e pamjaftueshme vetëm një mjet i zjarrëfiksave.

Luani Salihu, nga Brigada e Zjarrëfiskave në Ferizaj, ka thënë e se zjarri sipas tij nuk është bërë nga temperaturat, por nga dora e njeriut.

Megjitjatë, zjarreviksat janë në vendngjarje dhe po mundohen ta parandalojnë këtë fatkeqësi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat