Panairi i Librit mes interesimit të madh dhe çmimeve të larta

Ferizaj

Panairi i Librit mes interesimit të madh dhe çmimeve të larta

Nga: Faton Mehmeti Më: 5 gusht 2021 Në ora: 15:58
Panairi i Librit

Këtë të enjte në sheshin e qytetit të Ferizajt, është hapur për të tretën here më radhë panairi i librit, i organizuar nga klubi letrar “De Rada” në bashkëpunim me Drejtorinë për Kulturë Rini dhe Sport në Ferizaj.

Panairi i librit do të jetë i hapur deri ditën e shtunë.

Intresimi duket i madh edhe pse çmimet jo edhe aq të lira, këtë gjë shitësit e librave aryetuan se shteti për çdo libër të shitur iu merr tatim, edhe pse është thënë se kjo do të hiqet.

Image

Në mesin e autorëve më të kërkuar spikasin Kadare,Seneka, Coelho, Markezi, Besnik Mustafaj etj

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat