Ndërron jetë avokati Ekrem Shabani, ish kryeprokuror i Ferizajt

Ferizaj

Ndërron jetë avokati Ekrem Shabani, ish kryeprokuror i Ferizajt

Më: 26 gusht 2021 Në ora: 10:17
Ekrem Shabani

Ka ndërruar jetë avokati i njohur, Ekrem Shabani.

Ish-kryeprokorori i Ferizajit njihet për kontributin shumëvjeçar në Kosovë në lëminë e drejtësisë.

Për vdekjen e tij ka shkruar edhe kryetari i Ferizajit, Agim Aliu duke e cilësuar lart veprën e të ndjerit Shabani.

“Me pikëllim të thellë mora lajmin për ndarjen nga jeta të veprimtarit të dalluar të çështjes kombëtare sypatrembur gjithnjë para okupatorit serb, qytetarit të dalluar, kryeprokurorit, avokatit e ish punonjësit të Komunës, prindit të përkushtuar e shembullit të personalitetit që me punën e tij la gjurmë në sistemin tonë të drejtësisë, Ekrem Shabani.

Sot, Ferizaj është më i varfër. Familja humbi më të dashurin, gjersa ne humbëm një qytetar model. Vepra e tij, e bën personalitetin e tij, të papërsëritshëm, gjithnjë të respektuar e referencë të përkushtimit profesional e njerëzor.

Ngushëllime të sinqerta familjes së respektuar Shabani, miqve, kolegëve të të ndjerit dhe gjithë qytetarëve ferizajas dhe jo vetëm, që patin fatin të punojnë me të ndjerin. Qoftë kujtimi e vepra e tij, fanar ndriçues në rrugën e ecjes sonë përpara” shkruan Aliu në ngushëllim.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat