28 Shtatori – Dita e Dëshmorëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK) për rajonin e Ferizajt

Ferizaj

28 Shtatori – Dita e Dëshmorëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK) për rajonin e Ferizajt

Më: 28 shtator 2021 Në ora: 14:52
Pamje nga vendi i ngjarjes

Drejtori Rajonal i Policisë , Nënkoloneli Basri Shabani me stafin e lartë të tij , bëri homazhe tek Varrezat e Dëshmorëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK) për rajonin e Ferizajt, në kujtim të veprës, sakrificës sublime, fisnikërisë e atdhedashurisë të më të ndriturve, Dëshmorëve të Kombit.

Lavdi e përjetshme Dëshmorëve të Kombit e të rënëve për liri!

Respekt për familjet  Dëshmorëve të Kombit!

Respekt për invalidët dhe veteranët e luftës!

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat