Haradinaj: Aleanca është pjesë e suksesit në Ferizaj

Ferizaj

Haradinaj: Aleanca është pjesë e suksesit në Ferizaj

Më: 7 tetor 2021 Në ora: 11:04
Ramush Haradinaj

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj përmes një video deklarate, iu është drejtuar qytetarëve të Ferizajit për zgjedhjet e 17 tetorit.

Ai tha se qytetarët e Ferizajit janë të zotë dhe iu kanë prirë të gjitha proceseve për ndërtimin e qytetit.

“Ferizaji është storie e suksesit, duke e ndërtuar qytetin e vet dhe të qytetarëve të vet, qytetarë të zot që iu kanë pri të gjitha proceseve që kanë ndodhur deri më sot, dhe jam shumë i bindur që me sukses qytetarët e tij do të ecin më tutje” tha kreu i AAK-së, duke e cilësuar Ferizajin si storie të suksesit.

Haradinaj po ashtu ka kërkuar besimin e qytetarëve për kandidatin e Aleancës për kryetar të komunës së Ferizajit, Arben Halilin.

Haradinaj tha se “Aleanca është pjesë e sukseseve në Ferizaj, dhe jam shumë krenar që sot qëndroj me qytetarët e Ferizajit, dhe jam i nderuar të kërkoj votën tuaj për kandidatin tonë për kryetar, Arben Halilin”, përfundoi Haradinaj.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat