Një qytetare në Ferizaj e gjen një portofol me para dhe e dorëzon në polici

Ferizaj

Një qytetare në Ferizaj e gjen një portofol me para dhe e dorëzon në polici

Më: 9 tetor 2021 Në ora: 17:22
Foto ilustrim

Gjatë ditës së sotme një qytetarja nga Ferizaj, Hyrisha Thaqi, në rrugën “Gjon Serreqi” në këtë qytet, ka gjetur një portofol me para dhe dokumente të humbura.

Në njoftimin e policisë thuhet se 53-vjeçarja portofolin e gjetur e ka dorëzuar në stacionin policor në Ferizaj.

“Pas procedurave të verifikimit të pronarit, në prani të policisë, pronarit Gent Shabanit i kthehen paratë 91.52 euro, 5 franga dhe dokumentet e tij”.

“Me këtë rast, Drejtoria Rajonale e Policisë në Ferizaj, ka falënderuar qytetaren Hyrisha Thaqin për gjestin human dhe shembullorë me rastin e dorëzimit të portofolit të gjetur në stacionin e policisë”, thuhet në njoftim.

Image
Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat