Agim Aliu shpalos programin për mandatin e ardhshëm, për Ferizajn e zhvilluar

Ferizaj

Agim Aliu shpalos programin për mandatin e ardhshëm, për Ferizajn e zhvilluar

Më: 9 tetor 2021 Në ora: 20:40
Agim Aliu

Sot, përmes një video-adresimi në faqen e tij në Facebook, Kryetari i Ferizajt Agim Aliu paraqiti platformën e tij elektorale, të cilën e ofron si premtim për katër vitet e ardhshme për qytetin dhe qytetarët e Ferizajt.

Ashtu siç ishte shprehur gjatë shpalosjes së projekteve të veçanta, edhe sot, kandidati i PDK-së për të parin e Ferizajt, premtoi se kryetemë e fushatës së tij do të jetë gjelbërimi i qytetit, ku përveç shumë pikave dhe parqeve të vogla, do të ndërtohen edhe katër parqe të mëdha dhe do të investohet intenzivisht në gjelbërimin e qytetit dhe fshatrave të Ferizajt.

Po ashtu, Aliu premtoi se do të vazhdojë fuqishëm transformimin urban dhe infrastrukturor të Ferizajt, me nënkalime, parkingje, shtigje të biçiklistëve e rrugë të reja, ndërsa nuk do të mungojnë edhe projektet e zhvillimit ekonomik, mbështetje të fuqishme në bujqësi, si dhe projekte të veçanta për rininë e sportin, ku vlen të veçohen projektet e ndërtimit të stadiumit dhe pallatit të sporteve luftarake.

Platforma zgjedhore e Agim Aliut, gjithashtu ofron edhe shumë investime në shëndetësi, kulturë, arsim dhe shërbime më të mira sociale, administrative, publike dhe ambientale për qytetarët e Ferizajt.

Platforma e plotë dhe e detajuar është e publikuar edhe në portalin AgimAliu.com, ndërsa të plotë mund ta ndiqni edhe në linkun më poshtë:

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat