NISMA siguron dy vende në asamblenë e Ferizajt

Ferizaj

NISMA siguron dy vende në asamblenë e Ferizajt

Më: 19 tetor 2021 Në ora: 16:22

Nisma Socialdemokrate në Ferizaj në bazë të rezultatit të zgjedhjeve të 17 tetorit ka arritur të siguroj dy ulëse në asamblenë komunale të kësaj komune.

Listës për Asamble i ka pri kryetari i kësaj degë në Ferizaj, Besnik Berisha.

Nisma në Ferizaj për kryetar komune e ka mbështetur Agim Aliun e PDK-së me të cilin ishin në bashkëqeverisje mandatin e fundit.

Lista për Asamble e Nismës ka arritur të marrë 1728 vota apo 3.89%.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat