Policia në Ferizaj me aksion për respektim të masave antiCOVID

Ferizaj

Policia në Ferizaj me aksion për respektim të masave antiCOVID

Më: 19 dhjetor 2021 Në ora: 20:32
Policia

Policia në Ferizaj ka nisur rreth një orë më parë, një aksion për respektimin e masave antiCOVID nga qytetarët dhe bizneset në këtë komunë.

Drejtori i Policisë Rajonale në Ferizaj, Basri Shabani, ka bërë të ditur se gjatë 24 orëve të fundit janë shqiptuar 98 fletëparaqitje.

“Jemi në implementim të urdhrit të pranuar nga Policia e Kosovës, dhe në zbatim të vendimit të Qeverisë së Kosovës. Jemi duke vepruar në terren për të mirën e qytetarëve në respektimin e masave antiCOVID”.

“Në 24 orët e fundit në Ferizaj janë shqiptuar 98 fletëparaqitje për qytetarë të cilët nuk kanë respektuar masat e edhe ndaj bizneseve që nuk kanë respektuar këto vendime janë shqiptuar gjoba”, tha Shabani.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat