Komuna e Ferizajt mohon zhdukjen e qenve

Ferizaj

Komuna e Ferizajt mohon zhdukjen e qenve

Më: 22 shkurt 2022 Në ora: 23:47
Burim Bajrami

Drejtori i komunës së Ferizajt për Bujqësi dhe Pylltari, Burim Bajrami, i pyetur lidhur me çështjen e qenve endacakë, pasi në këtë komunë Organizata për Mbrojtjen e të Drejtave të Kafshëve, në krye me Elza Ramadanin, akuzon për zhdukje të 1 mijë e 300 qenve.

Akuzat e Ramadanit për drejtorinë si jotransparente dhe dyshuese për bashkëpunim me veterinarin Agron Pajaziti lidhur me akuzat e zhdukjes së qenve që janë trajtuar, Burim Bajrami i cilëson si shpifje dhe të pabaza.

Sipas tij, ato nuk qëndrojnë dhe nuk i ka publikuar akoma të dhënat për këtë trajtim sepse ende nuk është shpallur i mbyllur projekti që pritet të përfundojë në muajin prill.

Gjithashtu protestat që do të bëhen para komunës, të paralajmëruara nga kjo shoqatë, më 24 shkurt, ai thotë se i respekton si liri e garantuar.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat