Ferizaj, policia dënon shkelësit e orës policore

Ferizaj

Ferizaj, policia dënon shkelësit e orës policore

Më: 27 shkurt 2022 Në ora: 21:41
Foto ilustrim

Njësitë e përbashkëta të Policisë së Kosovës në Ferizaj, zhvilluan dje një aktivitet.

Nga ora 23, fokus i tyre ishte ndaj shkelësve të rregullave në trafik, ku mbështeteshin nga njësitë speciale.

Ndërsa, pas orës 00:00, kur hynë në funksion ora policore, nuk pati tolerime për ata që pa arsye shkelën atë.

Deri në mëngjes, në kuadër të aktivitetit u shqiptuan 42 gjoba, për mos respektim të vendimit të Qeverisë së Kosovës, kundër masave anti COVID.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat