Inspektorati i Ferizajt gjobiti lokalet që shërbejnë alkool për të miturit

Ferizaj

Inspektorati i Ferizajt gjobiti lokalet që shërbejnë alkool për të miturit

Më: 28 shkurt 2022 Në ora: 09:51
Foto ilustrim

Këtë fundjavë, në vazhdën e punëve inspektuese në gjithë territorin e Ferizajt, Inspektorati i Komunës, pas kërkesave dhe shqetësimeve të shprehura nga prindër të nxënësëve ferizajas, inspektorët kanë kryer kontrolle në disa lokale.

Me këtë rast nga 8 lokale të inspektuara, në 2 prej tyre është evidentuar kjo parregullësi dhe shkelje e ligjeve në fuqi, ku të miturve i është shërbyer alkool.

Inspektorati i Komunës, ka nisur procedurat për gjobitjen e këtyre bizneseve dhe po ndjek veprimet e nevojshme sipas legjislacionit në fuqi.

Kontrolle të tilla janë kryer vazhdueshëm dhe të tilla do të vijojnë edhe ditëve në vijim, në zbatim të legjislacionit në fuqi dhe mbrojtjen e shëndetit të të miturve.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat