Ferizajasi dorëzon në polici portofolin e gjetur

Ferizaj

Ferizajasi dorëzon në polici portofolin e gjetur

Më: 14 mars 2022 Në ora: 14:03
Foto ilustrim

Një 52 vjeçar nga Ferizaj ka gjetur një portofol me para dhe një dokument të humbura në rrugën “Bekim Osmani”, të cilën e ka dorëzuar në polici.

Portofoli i përkiste qytetarit me inicialet E.O (M/K) i moshës 53 vjeçar nga Ferizaj.

Pas procedurave të verifikimit të pronarit, në prani të policisë, pronarit i janë kthyer paratë 131.07 euro dhe letërnjoftimi i Kosovës.

Njoftimi i plotë i policisë:

Sot, rreth orë 09:30 një qytetar nga Ferizaj, Agim Rexhepi i moshës 52 vjeçar ka gjetur një portofol me para dhe një document, të humbura në rrugën ‘’Bekim Osmani’’ në Ferizaj .

Ai menjëherë e ka njoftuar policinë dhe portofolin e gjetur e ka dorëzuar në stacionin policor në Ferizaj.

Portofoli i përkiste qytetarit me inicialet E.O (M/K) i moshës 53 vjeçar nga Ferizaj.

Pas procedurave të verifikimit të pronarit, në prani të policisë, pronarit i kthehen paratë 131.07 euro dhe letërnjoftimi i RKS-së .

Me këtë rast, Drejtoria Rajonale e Policisë në Ferizaj e ka falënderuar qytetarin Agim Rexhepi për gjestin human dhe shembullor me rastin e dorëzimit të portofolit të gjetur në stacionin e policisë .

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat