Gjykata Themelore në Ferizaj fillon grevën

Ferizaj

Gjykata Themelore në Ferizaj fillon grevën

Më: 15 mars 2022 Në ora: 11:12
Foto ilustrim

Gjykata Themelore në Ferizaj ka filluar nga sot grevën.

Lajmin e ka konfirmuar për “Betimi për Drejtësi”, Florent Krasniqi, anëtar i Kryesisë së SPJK-eë dhe njëherësh udhëheqës i shtabit grevist.

Krasniqi tha se greva ka filluar të aktivizohet në të gjitha gjykatat dhe prokuroritë në Kosovë.

Ndërsa, Sindikata e Pavarur e Judikaturës së Kosovës (SPJK) dje ka njoftuar se nga e marta, të gjitha Gjykatat dhe Prokuroritë në Kosovë, do të hyjnë në grevë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat