Ferizaj, bie numri i vjedhjeve krahasuar me vitin 2021

Ferizaj

Ferizaj, bie numri i vjedhjeve krahasuar me vitin 2021

Më: 8 korrik 2022 Në ora: 20:09
Foto ilustrim

Në gjashtëmujorin e  më pak vjedhje se në vitin e kaluar në rajonin e Ferizajt.

Kështu ka bërë të ditur zëdhënësi i policisë për rajonin e Ferizajit, Kanun Veseli.

Ai u shpreh se në gjashtë muajt e parë të vitit 2021 kanë ndodhur 318 vjedhje, derisa në periudhën gjashtëmujore të 2022-tës, 300 të tilla.

Ndërkaq, sa i përketë vjedhjeve të rënda, 123 në gjashtëmujorin e 2021-tës dhe 120 të vitit aktual.

“Vjedhjet 318 në vitin 2021, ndërsa 300 në vitin 2022 ose -5.7 %. Vjedhjet e rënda 123 vitin 2021 ndërsa 120 vitin 2022 ose 2.4 %”, thuhet në njoftimin e Veselit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat