Vdes gazetari i njohur nga Ferizaj

Ferizaj

Vdes gazetari i njohur nga Ferizaj

Më: 15 gusht 2022 Në ora: 16:09
I ndjeri Mehmet Emërllahu

Ka vdekur pas një sëmundjeje të gjatë gazetari i njohur, Mehmet Emërllahu. Lajmi është bërë i ditur nga familjarët, të cilët kanë njoftuar se varrimi do të bëhet nesër në orën 15:00 në Ramjan të Ferizajt.

Emërllahu ishte një ndër gazetarët më të vjetër në Kosovë, i angazhuar gjatë në shtypin e kohës para dhe gjatë luftës së vitit 1999.

Ai është autor i disa botimeve në gjuhën shqipe.

Njoftimi nga familjarët

Me dhimbje të thellë u njoftojmë se sot pas një sëmundje të gjatë ndërroi jetë më i dashuri ynë, Mehmet Emerllahu.

Varrimi i të ndjerit do të bëhet nesër me 16.08.2022 ora 15:00 ne varrezat e fshatit Ramjan. Nisja e furneralit organizohet nga shtepia e të ndjerit nërrugen Astrit Bytyqi në Ferizaj.

Do te mbetesh pergjithmone shembulli i një intelektuali te mirefillte dhe udherrëfyesi i familjes dhe jo vetëm!

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat