Liridona Bislimi shpall kandiaturën për të parën e grave në Vetëvendosje, dega Viti.

Ferizaj

Liridona Bislimi shpall kandiaturën për të parën e grave në Vetëvendosje, dega Viti.

Më: 17 gusht 2022 Në ora: 22:45
Foto ilustrim

Në kuadër të organizimit të zgjedhjeve të brendshme në nivel vendi, Lëvizja Vetëvendosje në Viti po bën përgatitjet e fundit.

Tashmë kanë nisur të shfaqën edhe kandidaturatë e para.Kandiaturen e saj për të parën e grave në Vetëvendosjen në Viti e ka shpallur asambleistja e këtij subjekti në Kuvendin Komunal, zonjusha Liridona Bislimi.

Përmes statusit në facebokkun e saj, znj. Bislimi shpreh vullnetin e saj e mbështet tek besimi i dhënë në zgjedhjet lokale me rezultatin më të mirë të grave nē nivel komunal.

Për më tepër Liridona Bislimi shpreosn në ngritjen e përfaqësimit të grave në vendimarrje.

Ky është statusi i saj në facebook:

Të nderuar aktivistë/e, anëtarë/e të Lëvizjes VETËVENDOSJE!

Të dashur miq, familjarë dhe qytetarë.

Duke qenë shumë krenare për rrugëtimin tim në Lëvizje, si subjekti më i konsoliduar, dhe duke ndjerë përgjegjësi të madhe për hapin e zgjedhur, sot, zyrtarisht, pranë Lëvizjes VETËVENDOSJE!, Qendra Viti, dorëzova kandidaturën time për Kryetare të GVV-së të Lëvizjes VETËVENDOSJE!, Qendra Viti.

Kjo kandidaturë e imja, ka rezultuar pas aktivitetit tim shumë vjeçarë, në jetën publike në nivel lokal dhe jo vetëm.

Puna ime, në qeverisjen lokale është vlerësuar në zgjedhjet e fundit nga shoqëria duke më vendosur si Këshilltaria Komunale, më e votuar nga të gjitha listat zgjedhore në gjithë historinë politike, e nga shumë organizata joqeveritare jam vlerësuar si Asambleistia më aktive, ku isha dhe vazhdoj të jem adresë përherë për problemet e përgjithëshme, si në teren dhe edhe ngritjen e çështjeve në Asamblenë e Vitisë.

Duke kandiduar për këtë pozitë, do të mbetem e përkushtuar në ngritjen e vlerave dhe arritjeve sa më të mëdha të grave në antarësi, sepse, angazhimi i grave në politikë nuk duhet të shihet vetëm numër, por si kapacitet e dije dhe si potencial për ndryshime thelbësore shoqërore.

Sepse historikisht, gratë gjithmonë kanë qenë korrekte e të suksesshme në përfaqësim!

Suksese të gjithëve. Na priftë e mbara!

Me respekt,

Liridona Bislimi

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat